Paralotniowe Mistrzostwa Polski 2024

Apetytu na latanie co prawda nie zaspokoiliśmy w pełni, ale mamy parę powodów do zadowolenia. Z Paralotniowych Mistrzostw Polski w Laragne-Monteglin przywieźliśmy aż dziewięć medali i trzy puchary, wskakując na podia wszystkich klas oraz drużynowe.

Miejsce dla większości z nas było zupełnie nowe, i dalej nie możemy powiedzieć że je dokładnie poznaliśmy, ale jest piękne, niesamowicie ciekawe i trudne. Pierwszy z tasków został rozegrany w Montclar w malowniczej scenerii jeziora i wysokich gór i okazał się… za krótki – Dominik Kapica doleciał na metę jako pierwszy w czasie krótszym niż zakładały ustawienia zawodów (spokojnie, to nie zmieniło wiele w wynikach). Na drugi task organizatorzy wyznaczyli klasyczną dla terenu Laragne trasę, opisaną w przewodniku Karlisa, przy czym oczywiście zawodnicy mieli na nią zupełnie inny pomysł niż autor 😄

Niestety po tych dwóch taskach zawody praktycznie się skończyły bo kolejne dwa dni opanował silny wiatr, a ostatnie przeznaczone na zawody – deszcz. Tak więc mamy duży niedosyt, i z niecierpliwością wyczekujemy na kolejne zawody.

Wyniki Żywiec Air Team

Joanna Kocot – tytuł Mistrzyni Polski i wygrana klasyfikacji kobiecej zawodów.
Kuba Sto – tytuł Mistrza Polski klasy Sport i wygrana klasyfikacji zawodów w tej klasie.
Dominik Kapica – tytuł Wicemistrza Polski w klasie Serial i trzecie miejsce w klasyfikacji zawodów w tej klasie.
Krzysztof Schmidt – tytuł drugiego Wicemistrza Polski w klasyfikacji generalnej.
Drużynowo – tytuł Wicemistrza Polski.

Dyrektorem zawodów była Karol, która po raz kolejny pokazała jak powinno się prowadzić zawody klasy mistrzowskiej.

Autor wszystkich fotek: Wojciech Kocot.

Wyniki ogólne Paralotniowych Mistrzostw Polski 2024

# Pilot Paralotnia Punkty
1 Mateusz Gajczewski M Niviuk Iceapeak X-One 1468.0
2 Marcin Wirski M Ozone Zeno 2 1426.0
3 Krzysztof Schmidt M Ozone Enzo 3 1392.0
4 Dominik Kapica M Ozone Zeno 2 1388.0
5 Marek Robel M Niviuk Iceapeak X-One 1387.0
6 Paweł Faron M Ozone Enzo 3 1369.0
7 Sławomir Kaczyński M Ozone Enzo 3 1354.0
8 Krzysztof Maciejczuk M Niviuk Iceapeak X-One 1346.0
9 Jacek Górski M Ozone Enzo 3 1345.0
10 Paweł Chrząszcz M Ozone Zeno 2 1327.0
11 Leszek Ziiółkowski M Niviuk Iceapeak X-One 1319.0
12 Paweł Kumorek M Niviuk Iceapeak X-One 1291.0
13 Dawid Król M Niviuk Iceapeak X-One 1289.0
14 Iwo Banaś M Ozone Enzo 3 1288.0
15 Krzysztof Martyna M Gin Boomerang 12 1285.0
16 Igor Popik M Ozone Zeno 2 1263.0
17 Krzysztof Ziółkowski M Ozone Enzo 3 1218.0
18 Joanna Kocot F Ozone Zeno 2 1158.0
18 Kuba Sto M Ozone Photon 1158.0
20 Marek Mastalerz M Ozone Photon 1145.0
21 Arkadiusz Kusalewicz M Skywalk Mint 1131.0
22 Marcin Bortkiewicz M Niviuk Artik 5 1125.0
23 Adam Ciempka M Ozone Photon 1113.0
24 Radosław Orłowski M Ozone Photon 1086.0
25 Paweł Bedynski M Niviuk Iceapeak X-One 1059.0
26 Jan Rentowski M Gin Boomerang 12 1042.0
27 Przemysław Czerwiński M Nova Mentor 7 light 1038.0
28 Tomasz Janikowski M Ozone Photon 1032.0
29 Rafał Cypcar M Ozone Photon 1024.0
30 Robert Berg M Ozone Zeno 2 1018.0
31 Rafał Reinert M AirDesign Volt 5 1002.0
32 Mateusz Styrczula M Ozone Zeolite GT 962.0
33 Grzegorz Krzyska M Niviuk Peak 5 958.0
34 Piotr Staszak M Ozone Zeolite GT 954.0
35 Krzysztof Caputa M Drift Merlin 951.0
36 Magdalena Pawlak F Niviuk Peak 6 938.0
37 Marek Dmochowski M Ozone Photon 935.0
38 Piotr Karolak M Ozone Zeno 2 926.0
39 Dawid Krajewski M UP Trango X Race 896.0
40 Michał Adamczuk M Ozone Photon 853.0
41 Michał Dudzinski M Gin Bonanza 2 842.0
42 Anna Piskozub F Ozone Photon 809.0
43 Marek Królikowski M Skywalk Mint 804.0
44 Monika Przeczewska F Ozone Zeno 2 793.0
45 Dariusz Mordarski M Niviuk Artik 6 778.0
46 Jakub Socha M Ozone Enzo 3 762.0
47 Jakub Kwiatkowski M Skywalk Mint 761.0
48 Krzysztof Zając M DaVinci Funky 2 755.0
49 Klaudia Bułgakow F Ozone Enzo 3 736.0
50 Lukasz Kołodziejczak M Niviuk Artik 6 717.0
51 Adrian Orlowski M Ozone Photon 657.0
52 Waldemar Janiszewski M BGD Cure 2 655.0
53 Marcin Niezgoda M Ozone Photon 649.0
54 Agnes Rylowicz F Skywalk Mint 629.0
55 Monika Makowska F Ozone Alpina 4 621.0
56 Paweł Warzybok M Ozone Delta 4 595.0
57 Wojciech Bykowski M Ozone Alpina 4 546.0
58 Krzysztof Zawadzki M Nova Mentor 7 light 525.0
59 Bartłomiej Tomala M Phi Maestro 501.0
60 Wojciech Klinowski M Niviuk Artik R 478.0
61 Wojciech Kocot M Ozone Delta 4 415.0
62 Tomasz Pietrzyk M AirDesign Volt 3 409.0
63 Witold Gilarski M Advance Xi 407.0
64 Grzegorz Fabijaniak M Gin Bonanza 2 356.0
65 Kamila Uchańska F Niviuk Artik 6 288.0
66 Janusz Winiarczyk M Advance Sigma 11 63.0
67 Anna Zezula F Ozone Swift 5 45.0

Zobacz też: